Synchronizace kontaktů – Gmail, G1 a Mutt

13 years ago / about 1 min read / in

Nedávno jsem se přece jen rozhodl a pořídil si konečně mobil s linuxem. Pravda je, že nejsem velkým přítelem ukládání čehokoliv osobního u Google, ale pohodlí nakonec převážilo.

G1 se vás hned při prvním startu zeptá na přihlašovací údaje ke Google účtu a poté zapne automatickou synchronizaci vašich kontaktů, kalendáře a mailu. GMail jako takový nepoužívám, takže pro mě vše slouží pouze jako úložiště pro kontakty a kalendář. Velkou výhodou je to, že i při resetování telefonu nebo nahrávání nových firmware se nemusím bát o své kontakty, vždy pak stačí pouze syncnout.

Nastavení synchronizace Google kontaktů a kalendáře s Evolution byla hračka, jenže většinu času používám pro mail Mutt a za chvíli přišla na řadu otázka, jestli by náhodou nešly kontakty i do něj.

Synchronizace kontaktů

Ke Gmailu a dalším službám je věřejně dostupné API a právě toho využívá skript dostupný na http://code.google.com/p/goobook/source/checkout

Stáhněte si zdrojové kódy, nakopírujte někam do $PATH, abyste mohli gobook používat i mimo Mutt a nastavte si v settings.py přihlašovací údaje na svůj google účet.

cd /tmp/
svn checkout http://goobook.googlecode.com/svn/trunk/ goobook
cp goobook/goobook.py ~/bin/
cp goobook/settings_example.py ~/bin/settings.py
vim ~/bin/settings.py

V .muttrc pak stačí přidat řádky

set query_command="~/bin/contacts '%s'"
bind editor <Tab> complete-query

A je hotovo. Stačí dát m pro napsání nového mailu, napsat začátek jména, stisknout jednou či dvakrát Tab a jména se doplňují. Vše se navíc cachuje, rychlost odezvy je výborná.